проститутки днепр

Статті на AllWeb.com.ua

HTML, CSS, JavaScript, PHP, MySQL, …

Інфо

Тут ви знайдете найкращі статті на теми: основи юзабіліті, SEO, створення і розкрутка сайтів, (X)HTML, CSS, XML, веб-програмування (JavaScript, PHP, JSP, …), бази даних, тощо.

Невеличкий словник термінів для кожного веб-майстра. Терміни вжиті в статті дуже часто використовуються в різного роду публікаціях  і тому їх означення повинен знати кожен веб-майстер, що себе поважає.

AJAX - це Web-технологія, що дозволяє взаємодіяти з сервером без перезавантаження сторінки. AJAX базується на об’єкті XMLHttpRequest. Як видно з назви він замислювався для роботи з XML, що, втім, не заважає використовувати його і в інших цілях.

Cookies - механізм, який може використовувати Web-сервер для отримання та збереження інформації про клієнта. Використовуючи cookies, Web-сервер «позначає» комп’ютер-клієнт, записуючи на нього відповідні дані. Під час візитів далі з цього ж комп’ютера до Web-серверу факт попереднього відвідування може бути враховано. Наприклад, при звертанні до Web-серверу реклама на його Web-сторінках може змінюватися залежно від номера відвідування та інтересів певного користувача.

DMOZ - великий каталог сайтів, модераторами якого є звичайні добровольці. Реєстрація в DMOZ: http://dmoz.org/add.html.

DNS (Domain Name System) - розподілена служба імен доменів - вузлових комп’ютерів, розташована на спеціалізованих DNS-серверах Internet, яка використовується в Internet.

DNS-сервер - сервер, який містить інформацію про IP-адреси.

E-mail (електронна пошта) - одна з ранніх послуг (сервісів) Internet або листи, складені на комп’ютері і потім надіслані мережею іншому користувачу.

FAQ (Frequently Asked Question) - збірники питань, які найчастіше задають користувачі мережі Internet, і відповіді на них.

FTP (File Transfer Protocol) - 1. Протокол передачі файлів - основний спосіб передачі фалів між віддаленими комп’ютерами в мережі. 2. Internet - послуга для передавання файлів (у т.ч. програмних) мережею.

HTML (Hyper Text Markup Language) - мова розмітки гіпертекстових документів, за її правилами форматуються сторінки Web і поширюються дані www-системи.

IP-address (IP-адреса) - 32-бітова адреса, привласнена кожному вузлу мережі; містить дві складові - номер вузла і номер мережі. За новим стандартом IP-протоколу IP-адреса може мати довжину 128 біт.

Java-аплет (Java applet) - програмний код мовою Java, приєднаний до веб-сторінки. Виконується на комп’ютері зі стандартним веб-браузером.

Java-скрипт (JavaScript) - мова опису сценаріїв. Являє собою скріпт-мову для www, засновану на Java. Код JavaScript може бути вбудований безпосередньо в текст сторінки HTML.

URL (Uniform Resource Locator) - адреса інформаційного ресурсу в Internet, створена за певними правилами: в ній зазначається протокол, за правилами якого передаються дані, ім’я сервера, де зберігається файл, шлях до каталогу файлу і безпосередньо ім’я файлу.

Web-верстка - процес формування Web-сторінок. Суть процесу - розміщення тексту, графіки, фотографій та інших візуальних елементів на сторінках, що відповідає певним технічним та естетичним вимогам та критеріям.

Web-сервер - комп’ютер у мережі, на якому встановлено серверне програмне забезпечення для обробки запитів клієнтів Web. Сервер Web використовує протокол HTTP для сполучення з клієнтом через TCP/IP-мережу.

Web-хостинг - надання власниками вузла Internet усім бажаючим частини його дискового простору для розміщення їхніх веб-сторінок і цілих Web-сайтів.

WYSIWYG (What You See Is What You Get - «що бачиш, те й одержиш») - абревіатура для позначення парадигми комп’ютерного дизайну. Інтерфейс редагування, у якому файл, що створюється, відображається точно так, як буде поданий кінцевому користувачу.

WWW (World Wide Web) - Internet-сервіс, який надає можливість користування розподіленою світовою гіпертекстовою системою даних з мультимедійними елементами. Потребує прямого зв’язку з Internet, а також спеціальних програм-браузерів.

Банер - рекламний носій на Web-сайті, звичайно у вигляді анімованого графічного файлу.

Блог - це Web-сайт одного або декількох авторів, основне наповнення якого - записи, зображення чи мультимедійна інформація, що час від часу додаються в оберненому хронологічному порядку. Слово виникло від англійського weblog.

Браузер (англ. browser - оглядач) - програмне забезпечення для комп’ютера або іншого електронного пристрою (наприклад, мобільного телефону), який під’єднаний до мережі Інтернет, що дає можливість користувачу взаємодіяти з текстом, малюнками або(та) іншою інформацією, яка знаходиться на Web-сторінці.

Бот - спеціальна програма, що виконує автоматично і/або за заданим розкладом певні дії, видаючи себе за користувача. За допомогою ботів зловмисники масово залишають спам на сайтах.

Вузол - точка мережі, в якій обслуговується користувач або приєднаний комунікаційний канал.

Гіперпосилання (hyperlink) - спосіб зв’язку між різними компонентами інформації у www-системі.

Дзеркало ресурсу - це повна або часткова копія ресурсу, яка розміщена на іншому сервері.

Домен (domain) - ім’я комп’ютера або мережі в Internet, набір символів справа від символу @ в електронній адресі. Доменна система імен дозволяє перетворювати літерні назви комп’ютерів у їхні числові адреси. Домени верхнього рівня в електронній адресі вказують на регіональні ознаки або на характер діяльності установи, яка має електронну адресу чи надає таку послугу.

Дорвей - це сторінка, оптимізована по одному із запитів (найчастіше - низькочастотному), яка немає ніякої цінності і при відвідуванні одразу ж перенаправляє користувача на основний сайт.

Індексування сайту - розміщення сайту в пошукових www-системах, каталогах і рейтингах за допомогою спеціальних прийомів Web-програмування й інших засобів.

Інформаційний шум (спам) - сайти і сторінки сайтів в Інтернет, які створені з метою маніпулювання результатами пошуку в пошукових машинах, для обману користувача.

Інформаційно-пошукова система - програмне забезпечення, призначене для пошуку і відображення документів у базах даних. Ядром інформаційно-пошукової системи є пошуковий механізм - програмний модуль, що здійснює пошук за запитом.

Каптча (CAPTCHA) - це комп’ютерний тест, який використовують для того, щоб визначити, ким є користувач Web-сайту: людиною чи комп’ютером.

Каскадні таблиці стилів (від англ. Cascading Style Sheets або скорочено CSS) - спеціальна мова, яка використовується для відображення сторінок, написаних мовами розмітки даних. Найбільш часто CSS використовують для візуальної презентації сторінок, написаних HTML та XHTML, але формат CSS може застосовуватися до інших видів XML-документів. CSS (каскадна або блочна верстка) прийшла на заміну табличній верстці Web-сторінок. Головна перевага блочної верстки - розділення змісту сторінки (контенту) та їх візуальної презентації.

Ключове слово (keyword) - термін, що використовується у запитах інформаційно-пошукових систем.

Портал - багатофункціональний сервер зі зручним інтерфейсом і системою засобів, що полегшують користувачам навігацію в глобальній мережі, який надає велику сукупність послуг, наприклад, пошук у www-системі, архівах новин, на FTP-серверах, перегляд стислих новин, біржових котирувань, результати спортивних змагань, відкриття безплатної електронної адреси, розташування Web-сторінок користувачів, доступ до мережного шопінгу, участь в чатах тощо.

Пошук за ключовими словами (keyword search) - пошук Web-документів або інших документів, що містять зазначені користувачами ключові слова.

Початкова сторінка www-вузла (home page) - перша сторінка, на якій опиняється користувач, потрапивши до www-сервера.

Робот (spider, crawler, bot) - невід’ємна складова пошукової системи в Internet. Відповідно до заданого сценарію відвідує Web-сторінки, проводить копіювання й індексацію цілком або частково їхнього вмісту і далі слідує за посиланнями, знайденими на цій сторінці. Інформація, отримана роботом у результаті обходу серверу Internet, заноситься в індекс інформаційно-пошукової системи.

Сайт (Web-ресурс) (від англ. site - «ділянка») - сукупність HTML сторінок, які об’єднані, як правило, однією темою і/або метою і способом представлення інформації, а також дає можливість користувачу, який підключений до мережі Інтернет і має відповідні технічні засоби, отримати доступ до частини або всієї цієї інформації на платній чи безкоштовній основі, знаючи адресу цього ресурсу.

Сервер - мережні комп’ютери, що надають частину своїх ресурсів для загального використання іншими користувачам системи.

Скрипт - набір команд на інтерпретуючій мові програмування (JavaScript, Perl тощо).

Спам - масова розсилка реклами електронною поштою, небажане рекламне повідомлення, мережне сміття, яке розсилається електронною поштою в особисті поштові скриньки або телеконференції.

Трафік - 1. Потік даних у середовищі передачі даних. Використовується для вимірювання обсягу даних, переданих через канал зв’язку за період часу. 2. Кількість відвідувачів сайту (або його сторінки) за одиницю часу (день, місяць тощо).

Хост (host), також вузол Internet, - комп’ютер в Internet, який призначений для забезпечення входу і роботи в мережі кінцевих користувачів, а також для розташування і збереження інформації. Вузли надають інформацію і для віддалених користувачів за допомогою таких послуг, як WWW, Gopher тощо.

Цільовий відвідувач - потенційний споживач пропозиції Web-ресурсу, який прийшов на сайт за пошуковим запитом схожої тематики.

Юзабіліті («ергономіка») (англ. Usability) - це вчення про те, як зробити використання сайту простішим і зручнішим, «інтуїтивним».

Джерело: http://vispyanskiy.name/

Comments are closed.


проститутки одесса