проститутки днепр

Статті на AllWeb.com.ua

HTML, CSS, JavaScript, PHP, MySQL, …

Інфо

Тут ви знайдете найкращі статті на теми: основи юзабіліті, SEO, створення і розкрутка сайтів, (X)HTML, CSS, XML, веб-програмування (JavaScript, PHP, JSP, …), бази даних, тощо.

Дана стаття написана для тих, хто самостійно намагається розібратися в програмуванні Web-сайтів. Вона показує шлях по якому може рухатися початківець, який розгубився в різноманітності сучасних мов програмування для Web, а також вона намагається обґрунтувати даний вибір. Кроки запропоновані в цій статті не варто вважати абсолютно правильними. Це лише авторське бачення можливого розвитку Web-програміста.

Сьогодні існує чимало програм, які дозволяють створювати власні Web-сайти не вникаючи в код сторінок. Крім того Інтернет рясніє сайтами, які пропонують готові шаблони для сайтів. Ми орієнтуватимемося на те, що Ви не шукаєте легких шляхів і бажаєте здобути достатній обсяг знань з метою самостійного створення Web-сайтів, якісного редагування готових шаблонів, тощо.

Отже, з чого слід почати. Без чого подальше вивчення Web-програмування неможливе?

Щоб створити сайт потрібно знати хоча б мову розмітки. Найлегшою і найпопулярнішою є мова HTML.

Що таке HTML?

Термін HTML (HyperText Markup Language) означає “мова маркування гіпертексту”. З часу створення першої версії (специфікації) HTML зазнав деяких змін. Поточну специфікацію HTML можна знайти на сайті www.w3.org.

Що вам знадобиться для освоєння HTML?

 • браузер;
 • редактор текстових файлів.

HTML-сторінка – це звичайний текстовий файл. Свої перші HTML-файли Ви будете розробляти в себе на локальному диску.

При вивченні нового матеріалу слід дотримуватися таких нескладних порад:

 • не використовуйте старих книг, статей, тощо;
 • звертайте увагу на автора матеріалу.

Для більш-менш якісного створення HTML-документів Вам необов’язково досконало вивчати грубезні посібники, але Ви повинні знати основні можливості, які забезпечує HTML і де можна знайти потрібну інформацію.

Що далі? А далі – CSS.

Тут слід зауважити, що після вивчення HTML Ви маєте достатній багаж знань для того, щоб створювати повноцінні статичні сайти. Більше того, на цьому Ви можете зупинитись… Але в такому випадку Ви втратите величезні додаткові можливості для зручної роботи.

CSS (Cascading Style Sheets) – каскадні таблиці стилів, які застосовуються для візуального форматування документу в мовах розмітки, крім того в CSS є можливості створювати стилі для друкованої версії сторінки і для управління звуком.

CSS найчастіше зменшує об’єм коду, дозволяє виносити стилі в окремий файл, який можна повторно використовувати і ще багато іншого.

З вище сказаного можна зробити висновок, що як HTML, так і CSS не є мовами програмування. Вони дозволяють лише змінювати оформлення елементів Web-документів.

Але, як же бути з опрацюванням даних на сайті?

Вам потрібно рухатися далі. Зазвичай, наступний крок дається не всім, бо, далі треба вивчати програмування.

JavaScript – мова опису сценаріїв. Являє собою скрипт-мову для www, засновану на Java. Код JavaScript може бути вбудований безпосередньо в текст сторінки HTML.

JavaScript – мова програмування, за допомогою якої Ви можете створювати інтерактивні Web-сторінки. Величезною перевагою JavaScript перед іншими мовами програмування є те, що їй не потрібно ніяких інтерпретаторів і Web-серверів, а достатньо тільки одного браузера.

Зауваження! Не слід плутати JavaScript з Java, чи з JScript. Це різні мови програмування.

Як! Ви успішно впоралися і з цим кроком? Тоді Ви досягли неабиякого рівня. Під словом “впоралися” не варто розуміти досконалого вивчення JavaScript. Лише з практикою Ви зрозумієте, що багато-чого не знаєте, багато автор книги, яку Ви читали для знайомства з JavaScript, Вам не розказав.

Зауваження! Кожен по-своєму розуміє словосполучення “достатній рівень знань”. Але погане вивчення матеріалу призведе або може призвести до помилок в коді, які важко виявити, бо Ви впевнені в своїй правоті і шукаєте не там, де слід.

Наступний крок – це PHP. Хоча необов’язково наступний. Він сміло може йти перед вивченням JavaScript, а може взагалі не бути виконаним. Але ж Ви бажаєте вдосконалюватися.

Можна довго сперечатись про те, яку мову програмування обрати. Тут і ASP, і Perl, і Java, … Але ми зупинимо свій вибір на PHP.

PHP вибраний з-поміж інших аналогічних мов програмування через свою простоту в освоєнні, популярність серед програмістів і безкоштовність.

Навіщо Вам PHP?

Сучасний сайт повинен підтримувати пошук інформації, продаж продуктів, гостьову книгу, тощо. А це і не тільки це можна реалізувати на PHP.

Відмінність PHP від JavaScript полягає в тому, що PHP-скрипт виконується на сервері, а клієнту передається результат роботи, тоді як JavaScript-код повністю передається на клієнтську машину і тільки там виконується.

Наведу найбільш популярні можливості мови:

 • інтеграція Web з базами даних;
 • робота з файлами і папками;
 • легка робота з формами;
 • робота з растровими зображеннями (бібліотека GD);
 • скрипти можна “вклеїти” прямо в HTML-код;
 • робота з FTP;
 • шифрування;
 • підтримка PDF (Adobe).

Для початку можу порадити Вам сайт www.php.net. На ньому Ви зможете скачати свіжу версію PHP, документацію, FAQ, приклади скриптів, тощо.

Порада: не завантажуйте найсвіжіші версії, оскільки вони можуть бути нестабільні. Краще трохи почекати і скачати нормальний стабільний реліз.

Для того, щоб всі ваші скрипти написані на PHP працювали, необхідно мати або доступ до вже налаштованого сервера, або (найпростіший варіант) поставити собі пакет “Denwer” (http://denwer.ru). Там всі операції по налаштуванні виконані за вас. Такий варіант цілком підійде для роботи зі скриптами вдома.

Якщо Ви вже розібрались з PHP, то, як тут не скористатись можливістю роботи з базами даних.

MySQL – це одна з найпопулярніших і найпоширеніших СУБД (система управління базами даних) в Інтернеті завдяки вдалому поєднанні користувацьких властивостей, відкритому коду і добрій технічній підтримці. Офіційний сайт – www.mysql.com.

MySQL розглядається як основа для не надто складних проектів, які не вимагають високого рівня збереження даних, як то: форуми, системи ведення статистики, електронні магазини, тощо.

В якості альтернативи MySQL можна розглянути: Oracle, PostgreSQL, mSQL.

Переваги MySQL:

 • маленький;
 • швидкий;
 • легкий в установці і використанні;
 • є безкоштовним для некомерційного використання;
 • написаний під десятки видів ОС.

Для мови PHP MySQL виступає як стандарт де-факто, і бібліотека для звернення до MySQL скомпільована в ядро PHP.

Мабуть, все. Ні, ні… Звичайно не все, але цього має бути достатньо, щоб успішно створювати сучасні, зручні, конкурентні Web-сайти.

Як бачите, дана дорога нелегка. І тому перш ніж розпочати вивчення потрібно добре подумати, чи Вам дійсно це потрібно. Адже, час – безцінний і його не повернути.

Автор: Виспянський Ігор (http://vispyanskiy.name/)

Популярність: 16% [?]

Leave a Reply


проститутки одесса